C.Zvezda - PARTIZAN - 153. DERBI (04.03.2017. u 18h)

Korisnikov avatar
Admin
Pridružio se: Pon Feb 20, 2017 9:16 pm

C.Zvezda - PARTIZAN - 153. DERBI (04.03.2017. u 18h)

Post od Admin » Pon Feb 27, 2017 11:18 pm

Jos jedan veciti derbi je na redu. Vec za vikend nas klub ide u rupu a sve stvari idu protiv nas. Situacija u klubu je takva da se ne zna ko pije i ko placa ali se zna ko ne placa i ko krade i rukama i nogama. Neizvesnost oko igranja u evro takmicenjima jos uvek traje i niko iz kluba se ne oglasava i ne pominje tu pricu vise. Privremeno su ugasili pozar i odlozili neizbeznu potvrdu svega toga i izbacivanje na godinu dana. Nadamo se da to nece biti slucaj, ali opet nadali smo se i da ovakve lopine nece doci u klub pa su dosli i unazadili nas najstrasnije. Tituli se malo ko vise i nada.

Medju navijacima je isto situacija vrlo diskutabilna. To zna svako ko i malo prati Partizan. Kako cemo izvuci najbolje iz ovog derbija, niko ne zna, ali zato postoje "predani" ljudi na jugu ljudi koji ce sigurno sa nekom improvizacijom probati da izvedu nesto sto nece biti puko gledanje i otvaranje usta. U svakom slucaju nije im verovati ali to nas ne sme pokolebati da volimo nas klub i ispratimo ovu utakmicu.

Vidimo se na Rajku. Rajko je legenda Zvezde. Rajko je igrao za Partizan. Sisaj Zvezdo!!!

NAPRED PARTIZAN!!!
Prikačeni fajlovi
derbi.JPG
derbi.JPG (87.26 KiB) Pogledano 5628 puta

Korisnikov avatar
Јужна Страна
Pridružio se: Sre Feb 22, 2017 9:41 am

Re: C.Zvezda - PARTIZAN - 153. DERBI (04.03.2017. u 18h)

Post od Јужна Страна » Čet Mar 02, 2017 11:33 am

Povodom delegiranja Maje Vujovića za glavnog sudiju na predstojećem 153. večitom derbiju:
Posle odluke FSS-a da se kompletno vandredno kolo Super lige pomeri za 4. mart ( dan osnivanja FK Crvena zvezda), uz objašnjenje da je to "u interesu sponzora takmičenja" (valjda po prvi put u istoriji domaćeg takmicenja), u medijima se danas pojavila još jedna "neobična" promena.
Naime, posle prvobitne obajve svih medija da će subotnji derbi suditi naš najbolje rangirani sudija, internacionalac Milorad Mažić, u popodnevnim časovima se pojavila nova vest u kojoj se navodi da će glavni arbitar ipak biti Majo Vujović.
Zašto (ni)smo iznenađeni ovom odlukom, saznaćete iz teksta u prilogu. Svaki naš dalji komentar bio bi suvišan.

http://cetvrtioktobar.blogspot.in/2014/ ... broja.html
Letovanje 2008, polovina juna, Grčka, Polihrono.

Uvek sam mrzeo iznuđena nova poznanstva - kao deca nam se slažu, vidi kako se lepo igraju, njihova ćerka prosto obožava našu... OK, neka se igraju, ali to ne znači da i ja odmah moram da idem sa detetovim roditeljima na kafu ili pivo. Ali ajd`, zalomilo se tako. Do kraja letovanja ostala su još tri-četiri dana, a mi kud god da mrdnemo naletimo na porodicu koja je bila u apartmanu do nas. Žena udari nekakvu spiku sa mamom klinke koja je pravila kule od peska sa našom devojčicom, kad odjednom posle podne na plaži njihov peškir do našeg, a ćale od te male kupuje i mom detetu sladoled. E do kurca, sad nema nazad, uzvratim i ja kasnije sa breskvama. Uveče sedim na terasi kad sa desne strane preko niske ograde stiže tanjir sa palačinkama – “pekla sam za moju decu, pa evo neka se i vaša curica zasladi”. Zahvalim se, osmehujem se kiselo, ali ajde izdržaću još tih par dana.

Sutradan smo već postali prijatelji do jaja. Tata koji je isfurao beli kupaći, započinje razgovor. Trudim se da odgovaram sa da ili ne, ali ne vredi, razvezla se priča, te ubrzo dođosmo u situaciju da sada ja njemu postavljam pitanja - odakle je, šta radi, čime se bavi... Žena je prethodno saznala da su i oni Novosađani, što se po akcent mame kontalo iz prve, a ćale je tu iz nekog sela sa strane. Obzirom da je Novi Sad obična palanka, gotovo je nemoguće da se ljudi sličnog godišta ne nađu bar u nekoj priči i nemaju bar neke zajedničke prijatelje/poznanike.

Uglavnom, visoki gari, pocrneo najstrašnije, započinje priču o fudbalu, te reče da je fudbalski sudija u drugoj ligi. Hm, zanimljivo. Usitnilo letovanje, poslednji dan na plaži, sad smo već toliko bliski da igramo i picigen u vodi. Krenula priča o klubaštvu, ko za koga navija, na kojoj je utakmici bio, kakav je fudbal u drugoj ligi. Konstatujemo kako svi Grci na Halkidikiju prosto obožavaju beogradske crno-bele, zbog PAOK-a, naravno. Izbacio sam priču da sam i ja simpatizer Partizana ali me ne zanima previše srpski fudbal već sve pratim onako površno. Na to će on direkt u vugla: “Jedva čekam da počnem da sudim prvu ligu, pa daj bože da mi zapadne derbi, da izmislim penal u zaustavnom vremenu, naravno za zvezdu!” U jebo te, šta ovaj priča, pomislih, dok su nam deca visila sa ramena u vodi. Kontam u glavi - kakva sreća što ujutru palimo ćeri!

Prođe neko vreme, počelo novo prvenstvo, kad u novinama meni poznato ime, prekomandovano iz druge u prvu, tačnije iz prve u superligu Srbije. Nikada nisam previše obraćao pažnju na to ko kome sudi, ali mi je bilo “drago” što je moj drugar sa letovanja avanzovao i konačno dobio priliku da pomogne klubu za koji navija. U sezoni 2009/10. momak je tri puta sudio crveno-belima koji su sva tri puta upisali tesne pobede, u gostima protiv Mladog Radnika i BSK-a, odnosno kući protiv Smedereva, kada je domaći tim slavio sa 2:1, a penal koji je dosuđen nakon pada Kadua u šesnaestercu Smederevaca, da se ne lažemo, ne svira se ni rođenom bratu. Zbog očigledne krađe, mladi sudija i njegovi pomoćnici skinuti su sa liste arbitara za naredno kolo. Jebi ga, dešava se, dečko je početnik na velikoj sceni, izgubio se na našem najvećem stadionu, do juče je sudio u Jagnjilu i Banatskom dvoru, imao je tremu zbog atmosfere, buke…

Ipak, majstor je ponovo ozbiljno pogurao crvene vrlo brzo. Naredno prvenstvo, komšije dobijaju Metalac u gostima sa 1:0, a moj prijatelj svaki iole mrki pogled domaćih sankcioniše kartonom i preseca im svaku ozbiljniju akciju ofsajdom, kontrafaulom… Potom je briljirao i na Banjici gde je žrtva bio Rad koji je pobeđen istim rezultatom uz par sumnjivih situacija, a domaći su protestvovali da je pobedonsoni gol gostiju pao iz ofsajda. Ali dobro, da ne sitničarimo da li je strelac tog pogotka bio u liniji ili korak ispred odnosno iza Radovih fudbalera… da je bio ofsajd sigurno bi mu linijski sudija signalizirao.

I dalje se nisam obazirao na to što mi se ime drugara sve češće provlači kroz medije u negativnom kontekstu, ali je sudija koji nosi ime crnogorskog vojvode u poslednjih godinu dana u pet navrata dokazao da je čovek odluke crveno-belih. U Čačku ih je, u septembru 2011, najblaže rečeno, pogurao do pobede poklon penalom, izazvavši smeh na tribinama, ali i opravdani bes rukovodstva Borca. U aprilu 2012. u direktnom prenosu cela Srbija, sem njega, videla je kako Kasalica pet puta udara Pavlovića iz kragujevačkog Radničkog šakom u glavu. U septembru je niški Radnički ostao kratkih rukava u rupi pošto je meč trajao dok domaćin nije pobedio. Penal koji je već narednog meseca dosudio protiv Hajduka u Kuli u utakmici kupa kandidovala ga je, nakon Babarogića i Mrakića, za novog člana UOFKCZ. A kao šlag na torti, u novembru se dogodio i skarad u Užicu. I neka onda neko kaže da čovek ne prima mesečnu platu, ili to radi iz čiste ljubavi, pošto su kod njih sve sami volonteri, pravi Srbi, zaljubljeni u stub srpstva. Nadam se samo da ovaj tekst neće biti bajat dok fanzin ne ugleda svetlost dana. Sva sreća što je zimska pauza pred vratima, samo, ne bi me uopšte iznenadilo da prolećni derbi dobije da sudi upravo moj drug sa mora pa da mu se konačno ostvari životni san.
Prikačeni fajlovi
sudija-majo-vujovic-foto-sasa-pavlic-1366843547-301915.jpg
sudija-majo-vujovic-foto-sasa-pavlic-1366843547-301915.jpg (56.46 KiB) Pogledano 5561 put
majo.jpg
majo.jpg (49.55 KiB) Pogledano 5561 put
Udrite ih motkama...

Korisnikov avatar
Karirano crno
Pridružio se: Pet Mar 03, 2017 9:21 pm

Post od Karirano crno » Pet Mar 03, 2017 9:41 pm

Usrace nas Majo na pravdi boga. To je covek zadatka i covek koji ce zapaliti svecice na rodjendanskoj torti kurve. Jako bih voleo da gresim ali cinjenice nam ne idu u prilog. Kao prvo stavljene su stolice na Jug jer se ocekuje da Grobari to sve izlome i zapale kako bi bili predstavljeni kao huligani i oni koji izazivaju nerede.
Kao drugo, istocna tribina koja je tradiocionalno grobarska nije regularno pustena u prodaju nakon nekoliko poraza koje su Grobari zadali ciganima na prethodnim derbijima. Iz toga razloga cigani zele da sto manje Grobara bude na istoku da bi oni mogli bolje da deluju tamo i isprovociraju neku situaciju kako bi nas grobare sutra mediji satanizovali. Sve je to jedna velika osovina cigani-mediji-vlast i zato se ne treba lazno busati u grudi vec ostati na zemlji i probati da izvucemo najbolje od svega ovoga.
Ne znam kojom da krenem stranom, ispred mene bol je puk'o ko kanjon...

Korisnikov avatar
onlyyoupfc
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 3:02 pm

Post od onlyyoupfc » Sub Mar 04, 2017 12:33 am

reč dve i od mene za sutrašnji derbi...prvo i osnovno očekujem pobedu našeg Partizana...sve ostalo neka bude sekundarno....moje mišljenje da će utakmica kao i sve , kada je u pitanju derbi , biti trvda , borbena na momente i lepa ali pre svega puna emocija jer po meni cigani imaće motiv na njihov rodjendan (samo da im poklon ne dostavi poštenjačina majooooo ) a mi da dokažemo da smo najbolji klub i da je njihova dominacija nad ostalim klubovima čist proizvod političkog stanja u državi i ničega više. To je što se tiče utakmice , naravno očekujem da im opet uvali Everton mada nemam ništa protiv ni Liverpul ( Leonardo) da im ga zgotne i naravno Urke da potvrdi pobedu... dakle za kladioničare 2&2+ na nas :) .. ostalno , naravno po mom mišljenju , ide otprilike ovako....na samo tribini - haos...ali ne onaj kreativni i pozitivni nego , kako bi rekao a da ne budem toliko negativan, neka vrsta apatije i lošeg navijanja... svi mi znamo , barem koji idu i na takozvane manje utakmice , da navijanje MORA da bude konstantno svi 90+ minuta... da se ne zuri sa pesmom i da se prati bubanj.. da se ne priča i ne telefonira tokom utakmice i da se ne oduzme pre utakmice od alkohola i (lake ili teske) droge pa da ne zna ¨ gde bije ˝ ( mislim da se razumemo , ja sam za sve ali nekoj granici gde ćeš biti koristan za tribinu i za klub) ...još dve stvari vezano za tribinu...mislim stvarno ne razumem ljude koji didju u nekim bojama koje nisu prikladne za naš JUG, ja stvarno ne znam šta je u njihovoj glavi kada dodju u nečim crvenim, narandzastim ili nekoji drečavoj-pedeskoj boji...aman ljudi malo mućnite glavom...još jedna stvar vezana za tribinu i desavanja pre za vreme i posle utakmice...svi dobro znamo, hteli to neki da priznaju ili ne, ko vodi drzavu i kako je vodi i kako kome pomaže da ne kažem odmaže...a mi ćutimo !!!! krivo mi je sto nema reakcije na to... uvek smo imali taj buntovnički duh i kontru lošoj vlasti ali ovo sada ...pa smešnoj je...kolika je represija nad celim JSD PARTIZAN a niko (čast izuzecima naravno) da reaguje....evo postavljam pitanje ovde da li sam samo ja takvog misljenja ?! verujem da nisam, tacnije znam da nisam ali nema ko da nas povede protv svega toga , tog zla koje nam preti i koje je iz dana u dan sve veće i veće...opametimo se ljudi...da ne ulazim u to dublje sada , a upućeniji znaju ko i kako se vodi naša tribina u poslednjih nekoliko godina...sve se vidi i po broju ljudi kojih ima sve manje i manje (nazalost) na nasim utakmicama...postalo je preče ko je u kojoj grupi ko sa kime ima nekakve dogovore i koristi nego sama tribina i naš Partizan,,da podsetim sve da nema PARTIZANA ne bi bilo ni GROBARA a samim time ni grupa i podgrupa...dakle ako uniše naš klub uništili su i nas...opet kazem nikakva reakcija nece biti na nasoj (a ni na ciganskoj) tribini pošto su pojednine ˝vodje˝ doblie instrukcije a i lepe akontacije od vrha kako da se ponašaju jer se blize izbori i svaka nekontrolisana masa je kriticna za malog vuka i njegove poltrone...eto to je neko moje misljenje..ukratko očekujem pobedu (ako bude iole normalno sudjenje) i ništa više...jer sve ostalno će biti sviranju K*rca (nažalost, jedino ako me sutra ne demantujete i damo sve od sebe kao nekad ... u inat svima i uprkost svemu !!! ) ...vidimo se sutra na cigan-maloj moji GROBARI neka ste mi živi i zdravi a što bi Duško Radovic rekao molim igrače Partizana da pobede a ako ne uspeju neka to urade sledeći put.... only you pfc...

Korisnikov avatar
Јужна Страна
Pridružio se: Sre Feb 22, 2017 9:41 am

Post od Јужна Страна » Ned Mar 05, 2017 5:17 pm

Ne znam da li jos nekoga iznenadjuje epilog jucerasnje utakmice. Ono sto nas treba da brine jeste to sto i dalje na derbijima u rupi zablisatamo samo ponekad u poslednjih par godina. Nisu ni cigani bili nista specijalno da se razumemo, ali koga boli kurac za njih. Pamtim nasa mnogo bolja izdanja u rupi ali sta je tu je. Ovo navijanje je samo rezultat toga kako radi tribina poslednjih godina. A to je iskljucivo samo za svoj dzep. Milsim da vise nemamo cemu da se nadamo u narednim utakmicama i da ce brojka od 200-400 ljudi biti slika koju cemo gledati.
Prikačeni fajlovi
aut.jpg
aut.jpg (29.31 KiB) Pogledano 5424 puta
Udrite ih motkama...

Korisnikov avatar
Jugovic
Pridružio se: Ned Mar 05, 2017 7:04 pm

Post od Jugovic » Ned Mar 05, 2017 7:21 pm

Ono što raduje sa jučerašnje utakmice je sigurno Istok.

Korisnikov avatar
Admin
Pridružio se: Pon Feb 20, 2017 9:16 pm

Post od Admin » Ned Mar 05, 2017 8:35 pm

Jugovic napisao:
Ned Mar 05, 2017 7:21 pm
Ono što raduje sa jučerašnje utakmice je sigurno Istok.
Godinama unazad je to sigurno samo Istok. Dobrodosao.

Vetar
Pridružio se: Pet Feb 24, 2017 11:59 pm

Post od Vetar » Ned Mar 05, 2017 10:33 pm

Koliko potencijala na Istoku, meni puno srce kad vidim... jos ima nade za spas Grobarstva!

Korisnikov avatar
Funeral
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:49 am

Post od Funeral » Pon Mar 06, 2017 12:08 am

Istok i glave sa istoka su jedino svetlo na kraju tunela ove agonije Grobara. Hteli vi to da priznate ili ne, to je tako. Na te ljude i na pricu koju oni mogu da pricaju se treba fokusirati na dalje i dati vremena da se neka stvari dese. Grobarske baklje sa Istoka se nikada nece ugasiti.

Korisnikov avatar
Bratija
Pridružio se: Sre Feb 22, 2017 10:12 am

Post od Bratija » Pon Mar 06, 2017 9:25 am

Danas biti na Istoku znaci biti ponosan i castan. Bez obzira na sasvim solidno izdanje grobara u rupi, Istok je taj koji nosi onu pravu dozu ludila i pokretacku energiju. Hteli to ljudi da priznaju ilu ne, istok je sada jedina svetla tacka grobarstva. Videcemo sta donosi sutra i kakva prica ce se pricati na ovom forumu ali se nadam da cete i vi pokazati pravac ka boljem i da necete cutati na sva ova sranja kroz koja grobari gaze poslednjih godina.

Zaključana tema