PARTIZAN OPET SLAVIO: Leonardova majstorija, Đurđevićev lob i gol Božinova srušili Mladost FOTO/VIDEO

02.10.2016.

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu Mladost sa 3:1 u utakmici 11. kola Super lige Srbije, dok je Vojvodina sa 1:0 pobedila Metalac iz Gornjeg Milanovca.

Golove za trijumf Partizan postigli su Leonardo u 45, Uroš Đurđević u 60. i Valeri Božinov u 67. minutu, dok je jedini pogodak za Mladost postigao Milan Bojović u 57. minutu iz jedanaesterca.

Crno-beli su treći na tabeli sa 22 boda.

Od prvog minuta utakmice igralo se uglavnom na polovini Mladosti, crno-beli su držali loptu u svom posedu, ali nisu uspeli da zatresu mrežu gostujuće ekipe sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena.

Terensku inicijativu Partizan je materijalizovao u 45. minutu kada je Leonardo iz slobodnog udarca sa 17 metara pogodio za 1:0 i slavlje nekoliko hiljada navijača u Humskoj.

U drugom poluvremenu Mladost je krenula ofanzivnije ka golu Partizana, pa je i prva stigla do gola. Nikola Đurđić je u 56. minutu u kaznenom prostoru oborio Sašu Jovanovića, a sudija je pokazao na belu tačku. Minut kasnije siguran izvođač jedanaesterca bio je Bojović.

Tri minuta kasnije Partizan je ponovo imao prednost, a strelac je bio Đurđević. Đurđić je glavom asistirao Đurđeviću, a on je 17-18 metara lobovao Krznarića.

U 67. minutu mrežu Mladosti pogodio je Božinov koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru. Leonardo je oduzeo loptu gostima i poslao je ka Božinovu koji je pogodio sa ivice šesnaesterca i tako postigao svoj peti gol od početka sezone.

Do kraja utakmice bilo je još nekolo prilika ali rezultat se nije menjao.