Partizan pobedio Zadar za mirniji san! GROBARI BILI VETAR U LEDJA TOKOM CELE UTAKMICE! FOTO/VIDEO

07.02.2016.

Košarkaši Partizana nadigrali su Zadar u punom Pioniru rezultatom 87:76 u okviru 23. kola Jadranske lige. Crno-beli sada imaju 10 pobeda i 13 poraza, a narednog vikenda gostuju Tajfunu.

Najbolji pojedinci u pobedničkom sastavu bili su Edo Murić sa 20 poena, Kevin Džons sa 17 poena i Aleksandar Cvetković koji je brojao do 15.

Kod poraženih su se istakli Glen Kouzi sa 19 i Boris Barać sa 15 poena.

Domaći košarkaši su od samog starta zaigrali presing u odbrani i upravo zbog velike borbenosti posle samo četiri minuta stigli do dvocifrene prednosti. Bolji od ostalih u prvoj deonici bio je Murić, dok je svoj tim predvodio Amerikanac Kouzi. Zadrani su uspeli da pogode i četiri trojke, pa je posle 10 minuta bilo 25:18.

U drugoj četvrtini Partizan gubi snagu i košarkaši u crno-belom posustaju u defanzivnim zadacima. Sa druge strane, hrvatski sastav nastavlja da pogađa sa linije 6.75 i na poluvreme odlazi sa vođstvom 41:45.

Nije dobro počelo za crno-bele i Zadar je poveo sa osam razlike (41:49). Ipak, bude se Džikićevi izabranici i prave seriju 18:2 koja je bila dovoljna za novu osetniju prednost (59:51). U odlučujući period se ušlo pri rezultatu 64:58.

Dobru rolu i u napadu i u odbrani imao je Milutinović, a tokom poslednje četvrtine nije bilo neizvesnosti kao u većini utakmica ove sezone. Nekoliko važnih koševa ubacio je i Vilijams, pa je meč okončan rezultatom 87:76.

Do kraja regularnog dela ABA lige ostalo je tri kola. Partizan najpre gostuje Tajfunu, nakon Kupa Radivoja Koraća dočekuje Cedevitu i na kraju se sastaje sa Olimpijom u Ljubljani.