Partizan slavio u derbiju: Leonardo skinuo Zvezdu, a GROBARI CIGANE!!! FOTO/ VIDEO

17.09.2016.

Pala je Zvezda, Partizan je smanjio razliku na minus šest! Brazilac Leonardo je sjajno završio akciju Saše Ilića i asistenciju Nikole Đurđića u 89. minutu i u padu sproveo u mrežu Manojlovića za minimalac crno-belih u 152. večitom derbiju 1:0 (0:0).

Derbi je bio prosečan, nije viđen bogzna kakav fudbal, ali je u tom ratu za svaku loptu Partizan, čini se uložio mnogo više želje u drugom delu, pogotovo u finišu meča i kaznio šampiona koji je bio zadovoljan i remijem a dozvolio da ponovo primi jevtin pogodak.

Tvrdo i prazno bilo je prvo poluvreme. Treneri su sigurno bili zadovoljni taktičkom disciplinom pulena, ali publika sigurno nije uživala. Svega sedam šuteva na obe strane bez pravog zicera, ali zato 21 faul (10+11), četiri žuta kartona, mnogo duela. Taktika je ukočila fudbal. Marko Nikolić i Miodrag Božović prvo su želeli da dobro obezbediti svoj gol, a zatim pokušaju da iskoriste neku gršku i dođu u priliku da ugroze protivnika.

Zonski su se branili i jedni i drugi, igralo se na sigurno, ali je za ovakav meč bilo previše pogrešnih pasova, Leonardo i Kanga su podbacili, tako da je u prvih 25 minuta bio viđen samo jedan šut na gol! Leonardo je iz slobodnjaka sa 16 metara pogodio spoljni deo mreže, a svemu tome prethodio je faul Ristića nad Jevtovićem.

Uroš Đurđević je u razmaku od nekoliko minuta dva puta šutirao pored gola iz solidnih situacija, a Zvezda je prvi šut, ali u okvir gola uputila tek u 30. minutu (Srnić). Nekoliko kornera, pokušaji Vijeire i Petkovića i mnogo faulova zaključili su zakopčano i nezanimljivo prvo poluvreme.

Partizan ju prvi morao da se otvori i rizikuje. Nametnuo je jači ritam, izašao “visoko” što je uslovilo šanse na obe strane. Zvezdu su santimetri delili od perfektno završenog kontranapada (Srnić sviran ofsajd), takođe i Partizan jer je šut Uroša Đurđevića posle centaršuta Stevanovića završio na prečki gola Manojlovića.

Iskusniji igrači Zvezde ipak su uspeli da primire atake crno-belih, dobro su kontrolisali loptu tako da su crno-beli ostali bez velikih prilika sve do 80. minuta i slobodnjaka Leonarda sa 20 metara. Ipak, Brazilac nije uspeo da prebaci živi zid, kao i nešto kasnije da u solo prodoru nadmudri Lukovića. Ipak, pas Đurđića nije promašio, dok je na drugoj strani Milenković uspeo da izblokira Ruiza u nadoknadi vremena kada je mreža crno-belih ostala prazna.

Ostavite komentar

Mister Proper - Link komentara
bilo je odlicno, a tek sad gledam klipove i mogu reci da sam ponosan na vas grobari sto ste se setili Alena i Savketa i organizovali na tribini sve za njih, nek im je laka zemlja

Miki Maus Vozdovac - Link komentara
grobari smo ujedinjeni mozemo da izvrsimo pritisak na ovu upravu da se skloni i da nas klub vode profesionalci, jer realno gledajuci videli smo sta ova uprava moze i koliko moze da unisti nas klub, a ove druge nismo videli, i kad moramo da biramo izmedju dva zla svakako necemo izabrati Vazuru Vucelu i Zeku zajedno sa pandurskom pickom Vuckom

poruka sa tribine za Zeku Vazuru Vucka i ekipu jebacemo vas dok vam usi ne poodpadaju, pa zar da se radujem golu u poslednjem minutu, a nas partizan je nakd drao zvezdu ko nista, sveli smo se na to da nam je ogroman uspeh pobediti neki nizerazredni klub iz provincije - UPRAVA MRS NAPOLJE