IN MEMORIAM - GORE NA NEBU ARMIJA PRAVA...

Odgovori
Korisnikov avatar
Funeral
Partizanovac
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:49 am

Re: IN MEMORIAM - GORE NA NEBU ARMIJA PRAVA...

Post od Funeral » Pon Mar 27, 2017 10:07 pm

Jedan jedini pravi!!! AK47
17424804_1286524498103171_3249467448623929123_n.jpg
17424804_1286524498103171_3249467448623929123_n.jpg (26.59 KiB) Pogledano 4773 puta

Korisnikov avatar
Admin
Pridružio se: Pon Feb 20, 2017 9:16 pm

Post od Admin » Pon Mar 27, 2017 10:17 pm

Funeral napisao:
Pon Mar 27, 2017 10:07 pm
Jedan jedini pravi!!! AK47
Da se podsetimo nekih ranijih objava.
POBEDA PARTIZANA ZA ALENA KOSTICA!!! GROBARI SE PESMOM OPROSTILI OD VELIKOG GROBARA!!!
http://navijacipartizana.com/objave/pob ... m-oprostil
Vođa Grobara Alen Kostić sahranjen uz baklje i pesmu, kovčeg prekriven Partizanovom zastavom! (VIDEO)
http://navijacipartizana.com/objave/voa ... -koveg-pre
Prikačeni fajlovi
17424804_1286524498103171_3249467448623929123_n.jpg
17424804_1286524498103171_3249467448623929123_n.jpg (26.59 KiB) Pogledano 4770 puta

Korisnikov avatar
TangoSmrti
Pridružio se: Sre Apr 12, 2017 12:40 am

Post od TangoSmrti » Sre Apr 12, 2017 4:54 pm

Ivan Perovic je rodjen 5. marta 1991. mojoj mladjoj i jedinoj sestri. Bio je prvi i jedini unuk mojim roditeljima, sestric meni i muzu, dete svojoj majci. Imao je punu paznju, ljubav i podrsku svih odraslih oko sebe.

Otisla sam iz Beograda za Njujork septembra 1991. na kratki boravak sa, tada, deckom. Dve godine kasnije, imali smo stan, poslove, sankcije u Beogradu, i rat – nije nam se vracalo. 1994. smo se vencali.

Novembra 1995. sam se prvi put vratila u Beograd, imala sam magistarsku izlozbu.

U to vreme Ivan je poceo da se bavi fudbalom, ohrabren od oca i sa nasledjenim talentom. Ja nisam ljubitelj fudbala, ali sam to prihvatila kao dobar hobi, kao sto mnoga deca sa tri godine upisuju klavir, gitaru, tenis, ili balet. Malo kasnije su ga prozvali Grobi jer je trenirao u Partizanu. Kasnije, tokom osnovne skole, njegov svakodnevno prepun raspored skole i treninga je delovao kao bolja varijanta u odnosu na prazno gluvarenje po predgradju, koje cesto vodi u kriminal, drogu i alkohol.

Devedesete su odmicale, mi smo se snalazili u Americi, a Ivanovi roditelji radili sta i koliko su mogli da mu pruze sve sto mogu. Otac je imao stabilnost posla u velikoj firmi, a majka je poslednjih 11 godina radila 12 sati dnevno, 6 dana nedeljno. Tokom godina sam se vracala u Beograd i ucila vise o Ivanu kao i on o meni. Bili smo radoznali, voleli se, postovali, delili humor. Bio je tada prosecan ucenik, posvecen sto se tice fudbala, i izuzetno darezljiv, iskren, drag, duhovit, i drustven.

4. jula 2003. nas je prvi put posetio u Njujorku. Zajedno smo gledali vatromet sa mog balkona te veceri, i vikali uuh-aah. Pisao je u dnevniku putovanja: “SUBOTA 12. JULI RANO UJUTRO OTISAO SAM DA TRCIM PREKO MOSTA KOJI JE 3 PUTA VECI OD BRANKOVOG (TAMO I NAZAD BEZ PRESTANKA). VRATIO SAM SE KUCI ISTUSIRAO SE I OTISAO SA TETKOM U ZOOLOSKI VRT U BRONXU. VRT JE MNOGO LEP I NAPRAVLJEN JE KAO DZUNGLA DA BI SE ZIVOTINJE OSECALE KAO KOD KUCE. PREPUNO JE PRIRODE. SLIKAO SAM DVE OTROVNE ZMIJE, I POMISLIO DA CE SE MAMA UPLASITI KAD IH VIDI. VIDELI SMO LAVOVE, TIGROVE, MEDVEDE, MAJMUNE, PAUNE, GORILE SMO PRESKOCILI ZATO STO JE TAJ DEO AFRIKE BIO ZATVOREN, I MNOGE DRUGE ZIVOTINJE. UOSTALOM, VIDECETE SLIKE.”

Poslednjeg dana tog letovanja smo svratili na rucak, on i ja. Ivan je odjednom poceo da prica o poslednjim danima moje mame, koja je preminula par meseci ranije. Bila sam dosta zatecena ali prodiskutovali smo smrt kao proces sa svih strana. Mislila sam da ga spremam za svoju smrt. Zahvalna sam mu za to leto jer mi je vrlo nezno pomogao u zalosti za majkom.

Par godina kasnije, pred srednju skolu, smo diskutovali ozbiljne teme; Ivan nije bio siguran kojim putem da krene. Savetovali smo ga o raznim karijerama, i salili smo se da ga vise necemo zanimati teca i ja dok ne bude imao sopstvenu decu, i bude hteo da ih dovede u Njujork. Ocigledno je ulazio u fazu adolescencije gde odraslima nema mesta.

Uskoro smo prosli kroz promenu glasa, lose ocene, devojke, i sve te stvari koje dolaze sa prelaskom na srednju skolu. Kad je krenuo u vecernje izlaske nastavili smo kontakt emailom i kasnije fejsom.

Iskren kakav jeste, slao mi je slike sa svojih letovanja i putovanja. Primetila sam sve vise decaka u slikama, sve vise crnih majica, i sve vise akcija koje nikad ne bih pozdravila. Kad vise nije igrao fudbal, sa istom strascu se posvetio navijanju za Partizan. Verujuci da je u pitanju faza i prirodni nastavak ljubavi prema sportu, oslanjala sam se na njegovu pozitivnu prirodu da na kraju pobedi.

Juna 2010 je proslavio maturu, ali je nekako uspeo da padne maturski ispit. Bila sam van sebe od besa, kao i svi oko njega. Ali, sabrao se, nasao letnji poslic, i tokom zime 2011 polozio ispit. Nemajuci druge obaveze tog proleca i leta, izlazio je, putovao, uzivao u drustvu svakog slobodnog momenta. Ljubav je izgleda bila obostrana, drustvo ga je volelo.

Leta 2011 mu je mozda bilo dosta jer je resio da nastavi skolovanje i prestane da “bleji”. Pricali smo oko 4. jula o novoj skoli, salio se sa mnom da bi mi izazvao poziv u Njujork. Rekla sam mu da mu poziv ne treba, da je uvek dobrodosao, pod uslovom da je dobar student.

Ja sam otisla na more, a on je iskoristio leto da se dobro provede pre fakulteta. Brinuo je te rane jeseni o prvim kolokvijumima jer sam mu ozbiljno zapretila da necu placati beskrajne semestre.

21. oktobra je izasao sa drustvom, u petak uvece, idealno za dugacku noc. Kasnije te veceri, pre nego sto ona legne u krevet, poslao je majci SMS da je voli.

Sutradan je bio mrtav.
Prikačeni fajlovi
maxresdefault.jpg
Zaboravu ne damo..
maxresdefault.jpg (65.37 KiB) Pogledano 4713 puta
hoćemo bordo-plave dresove

NenadG
Pridružio se: Ned Maj 28, 2017 5:32 pm

Post od NenadG » Ned Maj 28, 2017 5:48 pm

''Не бисмо могли да умремо, а да нисмо волели Партизан, јер то би значило да нисмо ни живели''.

На овај дан, пре 3 године нас је напустио један храбри човек, и пре свега, Гробарчина до коске.
Недостајеш, Бошко!
Bosko.jpg
Bosko.jpg (17.74 KiB) Pogledano 894 puta
Slika

Korisnikov avatar
Funeral
Partizanovac
Pridružio se: Uto Feb 21, 2017 11:49 am

Post od Funeral » Ned Jun 04, 2017 12:09 pm

PEROVIC IVAN :!:
IP.jpg
IP.jpg (33.12 KiB) Pogledano 716 puta

Nuevo Belgrado

Post od Nuevo Belgrado » Pon Jun 12, 2017 8:23 pm

Posle ove utakmice ( Radnicki Nis cini mi se) mi je ostao gorak ukus u ustima. Jednostavno, nakon Ivanove smrti, svi su kleli u njega. Svi su pricali kako im je on zavet, da se nikada nece vratiti na jug, brat za brata i sl. I onda dodje trenutak da se decko ispostuje i pojavi se jedan mizeran broj ljudi. Decko je izgubio zivot zbog tekmi i borbi za grobarstvo, mislim da je zasluzio mnogo vise od ovoga.
Da ne zaboravim ove sa juga sto preskacu ogradu i "objasnjavaju" ljudima da se na istoku ne navija.
Izvinjavam se ako je pogresna tema, ali sam hteo da vidim kakvo je misljenje ostalih clanova povodom ovoga.

Korisnikov avatar
Bratija
Partizanovac
Pridružio se: Sre Feb 22, 2017 10:12 am

Post od Bratija » Pon Jun 12, 2017 10:14 pm

Nuevo Belgrado napisao:
Pon Jun 12, 2017 8:23 pm
Posle ove utakmice ( Radnicki Nis cini mi se) mi je ostao gorak ukus u ustima. Jednostavno, nakon Ivanove smrti, svi su kleli u njega. Svi su pricali kako im je on zavet, da se nikada nece vratiti na jug, brat za brata i sl. I onda dodje trenutak da se decko ispostuje i pojavi se jedan mizeran broj ljudi. Decko je izgubio zivot zbog tekmi i borbi za grobarstvo, mislim da je zasluzio mnogo vise od ovoga.
Da ne zaboravim ove sa juga sto preskacu ogradu i "objasnjavaju" ljudima da se na istoku ne navija.
Izvinjavam se ako je pogresna tema, ali sam hteo da vidim kakvo je misljenje ostalih clanova povodom ovoga.
Mozda nije tema ali napisacu ovde. To da se sa Istoka ne navija i da se odande ubuduce samo gleda je stav koji je postavio Mutavi da bi se dodvorio upravi u cije je ime i navodno "pomirio" grobare. Sa takvim radikalnim stavom je pokusao da da krila jugu da sada budu jos bolji jer vise ne moraju da se takmice sa buntovnicima sa Istoka. Medjutim, sve je ispalo drugacije. Niti je Mutavi ziv pa da se nastavi sa takvom praksom, niti je jug bolji od tada, niti je na Istoku prestalo navijanje. Sve je to bilo toliko bolesno da nije izdrzalo dugo. Taj radikalni stav da se na istoku ne navija, samo je Mutavi, kao dokazani policijski saradnik sa svojim ljudima sa splavova mogao koliko toliko da kontrolise i kratak period istraje. Pa i nama da drzava i policija da odresene ruke, mogli bi da radimo tako nesto. Mutavi je bio postavljen za glavnog serifa na stadionu i jugu i uz sva ledja koja su mu bila data, bolje nismo ni mogli.

Sa druge strane konkretno za ovu utakmicu kada je bila parola, sve je to bilo dozvoljeno od strane juga kao jeftin kompromis da navijanja nema ali neka odaju pocast. A upravo je juzna tribina bila ta koja je MORALA da oda pocast ovom momku i da na ovoj tragediji gradi dalje zajednistvo i mocnu tribinu. Svi znamo da tako nesto nije moguce i onda ni ne cudi sto ljudi u tom ludilu, takozvanom pomirenju, brat za brata i zelje da se svi lepo izmire, bez da su se svi pogledali u oci, nisu ni mogli bolje. Na kraju od sve te price nije ispalo nista. Kakvi ljudi, takvi "dogovori", takva i tribina danas.

Samo postojanje ovog foruma koji mnogi napadaju je jasan znak da nista krucijalno nije reseno i da se samo problemi guraju pod tepih. Zato bih molio admine ovog foruma da istraju i bez obzira sto ne pisu mnogo da daju vremena da ovo postane ono sto zelimo.

Korisnikov avatar
Frank Pesce
Partizanovac
Pridružio se: Pet Mar 03, 2017 10:26 pm

Post od Frank Pesce » Pon Jun 12, 2017 10:32 pm

Bratija napisao:
Pon Jun 12, 2017 10:14 pm
A upravo je juzna tribina bila ta koja je MORALA da oda pocast ovom momku i da na ovoj tragediji gradi dalje zajednistvo i mocnu tribinu.
Ovo je trebalo da urade istog dana na gostovanju u Ivanjici kada su culi da je Grobson preminuo od posledica ranjavanja. Da u tom prvom udaru sklone Dzonijeva govna i Budaline poltrone i nikad nam se ne bi desio ni Mutavi,ni Nevolja,ni UF,ni DS, ni TB.

Pokojni Ivan Perovic je decko sa najgrobarskijim nadimkom svih vremena i veca je legenda od svih Če, Si, SS, Ču. i ostalih matorana zajedno. I ja znam da ce se jednog dana ta juzna tribina zvati "Tribina Ivan Perovic", a taj dan nije daleko.
Pobeda crno-belih 104:102 !!!

Korisnikov avatar
boki111
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 10:50 pm

Post od boki111 » Ned Jun 25, 2017 9:53 pm

Bratija napisao:
Pon Jun 12, 2017 10:14 pm
Nuevo Belgrado napisao:
Pon Jun 12, 2017 8:23 pm
Taj radikalni stav da se na istoku ne navija, samo je Mutavi, kao dokazani policijski saradnik sa svojim ljudima sa splavova mogao koliko toliko da kontrolise i kratak period istraje. Pa i nama da drzava i policija da odresene ruke, mogli bi da radimo tako nesto. Mutavi je bio postavljen za glavnog serifa na stadionu i jugu i uz sva ledja koja su mu bila data, bolje nismo ni mogli.
Mislis da ovi sto su ostali nemaju ledja i odresene ruke kao sto je imao on?
(neka admini prebace gde misle da treba, jer nije za ovu temu sigurno)

kukuriku

Post od kukuriku » Uto Jun 27, 2017 4:52 pm

IMG_20170627_165127.jpg
ALEN KOSTIC,NIKO KAO TI
IMG_20170627_165127.jpg (11.43 KiB) Pogledano 461 put

Odgovori