NAŠA BORBA...

Odgovori
VBBG2001
Partizanovac
Pridružio se: Ned Maj 13, 2018 11:35 am

Re: NAŠA BORBA...

Post od VBBG2001 » Ned Avg 12, 2018 11:09 pm

Dobro kontam da svi vi kojima smeta simpatizerska tribina,potencirate huligansku tribinu,da se iskristalisu ljudi...kontam da ste svi preozbiljni huligani sa jakim stazom.Jer u suprotnom bilo bi glupo da to potencirate.

Korisnikov avatar
grobar_pg
Partizanovac
Pridružio se: Uto Maj 08, 2018 10:13 pm

Post od grobar_pg » Ned Avg 12, 2018 11:51 pm

Uh kako me @nikad agencija izbaci iz takta . Pomognite momku ,nije mu lako
Malo je postova koje nisam procitao ,ali ovaj zasluzuje orden za bezobrazluk

Korisnikov avatar
TrenutnaPenzija
Pridružio se: Uto Jun 20, 2017 12:38 am

Post od TrenutnaPenzija » Pon Avg 13, 2018 12:09 am

Danas sam igrom slucaja gledao tekmu iz restorana, imao sam uvid u kop juzne tribine i gledao vas preko puta.

Brojka istoka je vidljivo opala,danas je mnogo upadalo u oci konstantno prozivanje juga, previse ruzno je to izgledalo,treba se samo usredsrediti na teren i pevati samo Partizanu.

Jug kao jug, brojka slaba.Gomila klinaca koji se setkaju tu po tribini i vidljivo da ih ne zanima kako igra Partizan i da malo otpevaju po koju pesmicu.Ali u suštini na momente dobro navijanje je bilo, pogotovo kad je D sta na sipku,posteno se zagrmelo tad.Ali vidljivo je da na toj tribini perspektive nema.

PEROVIC IVAN!!!

Korisnikov avatar
BrdoBanovo
Partizanovac
Pridružio se: Sub Maj 06, 2017 3:34 pm

Post od BrdoBanovo » Pon Avg 13, 2018 12:44 am

Cek, cek..zbog mesec/dva "uozbiljavanja" juzne tribine i opasnijeg izgleda( ej, izgleda?) neki se vec ponovo preracunavaju..opa. Zanimljivo.
Znaci, malo sminke, crnila, reklame i Kice koji je sad tamo i eto, jug je bolji?!
Dobrooo, nista, zanemarite poslusnike rezima, zanemarite pratioce bivseg cigana " brata Saleta" i zanemarite po nekog cinkarosa muriji...srecan vam bio povratak.
Ako lepo vizuelno izgledaju, eto dovoljan je razlog za povratak tamo.
Mada, mozete i da opet iscitate ovaj forum, odnosno njegov pocetak i vidite protiv koga su NAVIJACI PARTIZANA.
Ako vam je i posle toga jug prijemciv i zanimljiv, slobodno stanite tamo, vec ima dosta "neutralnih", jos po kojih nece biti neka razlika.
"Nasa borba" hm..tanka, tanka prica.
na nasoj pivari zastava vijori...

Korisnikov avatar
Jugosloveni
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 3:41 pm

Post od Jugosloveni » Pon Avg 13, 2018 12:56 am

Nikad Agencija, pozdravi tu desetoricu koji su presli na jug. Zamisli ti taj mozak koji svojevoljno ode na tu tribinu. Evo ja sam prvi koji uopste ne ide redovno na tekme, ali me onaj jug nece videti makar vise nikada ni ne otisao na tekmu. Pa na primeru Niksicana se videlo da se ta tribina ne moze tako lako napustiti cak ni kada to zelis, a ti sad pricas kako se neko svojevoljno tamo vratio. Pritom oni kao "navijaci" ne samo da imaju brdo minusa, nego konstantno prave nove iznova, bukvalno svakih 15 dana. Evo zadnje je da cute kao picke za Kosovo i time samo pokazuju da su najobicnija SNS tribina koja ce da radi sve kako im se kaze. Pre toga su napravili zastavu "iz principa" za cigana i saradnika policije koji nikada u zivotu nije navijao za Partizan, vec je na jugu bio po zadatku... i tako u nazad moze u nedogled, a koliko vidim i u napred, jer na njihove blamove ne treba puno cekati. Ja ne kazem da je nemoguce da se neko tamo vrati, ali realno gledano, koliko ti ljudi imaju mozga onda?! Sto se brojke tice, zasto mislite da je realno da brojka bude nesto mnogo veca od ove? Pogledajte snimke zabranjenih i videcete da i njihova brojka nije bila nista specijalno, ali je jug zato tada bio masoviniji nego danas. Kad sam vec kod juga, oni ispod ove brojke tesko mogu ici jer se nacin na koji drze ljude tamo video na primeru Niksicana, ne kazem da su svi tamo nekom prisilom, ali cim se oni sluze i takvim metodama, ne treba ocekivati da idu ispod ove brojke, ali i gde vise ispod, realno, ovo je broj ispod koga tesko mogu ici pa taman da sam Vucic dodje da im povede navijanje. U prosloj podeli na 146. derbiju zabranjenih je bilo na pola istoka rupe, ali je jug opet delovao popunjeno, barem onoliko koliki je, a pogledajte zadnji derbi, ono je pravi odraz te tribine, a nesto slicno treba ocekivati i protiv Nordsjalenda i Besiktasa. Sto se tice brojke istoka, konstantno se prica kako ljudi koji su prestali da idu trebaju da se vrate i slicno i ok, neki ce se i vratiti i ici redovno, ali mnogo je veci broj onih koji ce kao i ja, dolaziti redje i kada su bitnije utakmice, ali koji ce kada dodju znati na kojoj ce tribini biti i biti srecni sto imaju cak dva kopa iz koga mogu da navijau za svoj klub, a ne da dele pesmu sa onim sljamom. Pa i pre pojave partizanovaca je najbolja atmosfera bila na derbijima, svi koji su tada dolazili na istok to mogu da potvrde. Svaka vama cast sto se cimate svaku tekmu, ali shvatite da ima nas i koji ne mozemo toliko cesto dolaziti, ali koji smo uz vas kada dodjemo. Genralno, brojka medju grobarima je samo u jednom periodu bila dobra od raspada stare zemlje/lige. Cigani su isto imali svoj zenit koji je jos veci bio, ali koji je vec par godina takodje proslost. O manjim grupama da ne pricam, neke su pred gasenjem cak. U trenutku kada je fudbal na tako niskim granama i kada je politicka situacija takva kakva jeste, ne treba ocekivati ni porast broja ljudi na stadionima

Korisnikov avatar
zipa
Pridružio se: Sre Maj 09, 2018 1:27 am

Post od zipa » Pon Avg 13, 2018 1:40 am

Htedoh odavno da se ubacim ovde i da dam neki konkretan predlog/komentar, ali posto sebe smatram mladjim mozda nije bilo mesto, vreme. Mislim da je ipak dovoljno vremena proslo da dam komentar.

Pricacu pre svega iz svog ugla da se razumemo i sta ova "nasa borba" znaci za mene kao mladjeg.

Pre svega dok sam stojao na tom jugu ,a proveo sam tamo izmedju 4-5 godina postoji veliki broj stvari sa kojima se ne slazem. Sto se tice stvari sa kojima se ne slazem to su: gusenje pesama, los odabir pesama, butik (dizajn butika), akcije i na kraju sami cigani medju nama . Nekako za ovih 5 godina nisam osetio da na jugu, posebno na malim utakmicama ima EMOCIJE kada se pevaju pesme(pesme se pevaju prebrzo, ubacuju se ruke)... ne ide se na druge sportove sem fudbala. Na kosarci nema navijanja. Nije bilo zezanja na tribini. (ono sto daje car svakoj tibini)
Jedino ispravnu stvar kod juga mogu da navedem estetiku svi u crno koja se u vecini postuje i izgled kopa, pa makar u njemu bilo i 200 ljudi.

E sad sve ovo sam trazio u istoku. Dosta toga sam istok poseduje. Dacu sada predloge za poboljsanje:

1. Estetika tribine je po meni losa treba da se uradi udarni transparent Partizanovci, i 2 barjaka (4 zavisi od broja ljudi na samoj tribini). I da se uvde dres kog u crno. Premestanje kopa uz sever.
2. Parole da budu sastavni deo svake utakmice pa makar to bilo "za jug bez murije".
3. Fotke i snimci da se objave odma nakon utakmice.
4. Butik da dobije bolji dizajn (nesto poput zabranjenih).
5. Voleo bih da se radi na ujedinjenju sa grupom zabranjenih (nadam se da to nije naucna fantastika).
6. Mora da se radi na omasovljavanju.
7. Uredjivanje krajeva, nalepnice...

Ova borba je trebala da predstavi BUNT protiv svega loseg na jugu , da podigne grobare na noge iz svih zamrelih krajeva i gradova. Nekako nemam taj osecaj posle ovoliko vremena da je to i uradjeno. Cas grupe dolaze, cas ne. Svi znamo da brojka sada varira mozda zbog evropskih utakmica sto je normalno, ali bilo je vremena da se kupe sezonske. Onaj deo tribine koji dobijemo od klubova mora da bude popunjen. Ako zelimo zdrav jug valja ispostovati ove stvari.

Bice bolje, JUG USTACE :)

Korisnikov avatar
Никад Агенција
Partizanovac
Pridružio se: Ned Maj 06, 2018 7:11 pm

Post od Никад Агенција » Pon Avg 13, 2018 2:04 am

Jugosloveni napisao:
Pon Avg 13, 2018 12:56 am
Nikad Agencija, pozdravi tu desetoricu koji su presli na jug. Zamisli ti taj mozak koji svojevoljno ode na tu tribinu. Evo ja sam prvi koji uopste ne ide redovno na tekme, ali me onaj jug nece videti makar vise nikada ni ne otisao na tekmu. Pa na primeru Niksicana se videlo da se ta tribina ne moze tako lako napustiti cak ni kada to zelis, a ti sad pricas kako se neko svojevoljno tamo vratio. Pritom oni kao "navijaci" ne samo da imaju brdo minusa, nego konstantno prave nove iznova, bukvalno svakih 15 dana. Evo zadnje je da cute kao picke za Kosovo i time samo pokazuju da su najobicnija SNS tribina koja ce da radi sve kako im se kaze. Pre toga su napravili zastavu "iz principa" za cigana i saradnika policije koji nikada u zivotu nije navijao za Partizan, vec je na jugu bio po zadatku... i tako u nazad moze u nedogled, a koliko vidim i u napred, jer na njihove blamove ne treba puno cekati. Ja ne kazem da je nemoguce da se neko tamo vrati, ali realno gledano, koliko ti ljudi imaju mozga onda?! Sto se brojke tice, zasto mislite da je realno da brojka bude nesto mnogo veca od ove? Pogledajte snimke zabranjenih i videcete da i njihova brojka nije bila nista specijalno, ali je jug zato tada bio masoviniji nego danas. Kad sam vec kod juga, oni ispod ove brojke tesko mogu ici jer se nacin na koji drze ljude tamo video na primeru Niksicana, ne kazem da su svi tamo nekom prisilom, ali cim se oni sluze i takvim metodama, ne treba ocekivati da idu ispod ove brojke, ali i gde vise ispod, realno, ovo je broj ispod koga tesko mogu ici pa taman da sam Vucic dodje da im povede navijanje. U prosloj podeli na 146. derbiju zabranjenih je bilo na pola istoka rupe, ali je jug opet delovao popunjeno, barem onoliko koliki je, a pogledajte zadnji derbi, ono je pravi odraz te tribine, a nesto slicno treba ocekivati i protiv Nordsjalenda i Besiktasa. Sto se tice brojke istoka, konstantno se prica kako ljudi koji su prestali da idu trebaju da se vrate i slicno i ok, neki ce se i vratiti i ici redovno, ali mnogo je veci broj onih koji ce kao i ja, dolaziti redje i kada su bitnije utakmice, ali koji ce kada dodju znati na kojoj ce tribini biti i biti srecni sto imaju cak dva kopa iz koga mogu da navijau za svoj klub, a ne da dele pesmu sa onim sljamom. Pa i pre pojave partizanovaca je najbolja atmosfera bila na derbijima, svi koji su tada dolazili na istok to mogu da potvrde. Svaka vama cast sto se cimate svaku tekmu, ali shvatite da ima nas i koji ne mozemo toliko cesto dolaziti, ali koji smo uz vas kada dodjemo. Genralno, brojka medju grobarima je samo u jednom periodu bila dobra od raspada stare zemlje/lige. Cigani su isto imali svoj zenit koji je jos veci bio, ali koji je vec par godina takodje proslost. O manjim grupama da ne pricam, neke su pred gasenjem cak. U trenutku kada je fudbal na tako niskim granama i kada je politicka situacija takva kakva jeste, ne treba ocekivati ni porast broja ljudi na stadionima
Ja se u ovim segmentima slažem sa tobom. Ljude koji su na jugu, da kažem i da razumem. Jedni vole pare, drugi vole tu tribinu i na njoj su ceo zivot, niko ih ne može pomeriti sa nje, treći su izmanipulisani, četvrte boli kurac za podelu i samo idu na jug pa makar došao Peđa da vodi navijanje lično.
Ali u mozak povratnika ne mogu da doprem.
Kakvi su to ljudi? Šta su oni? Jesu li Grobari uopšte? Imaju li svoje "JA"?
Zašto su se takvi uopste vodili sa "JA ĆU UVEK REĆI NE"? Pa zašto nisi rekao NE, prijatelju, druže, Grobare?
Isto tako neću nikada zaboraviti nikome iz prosle podele koji su se vratili za jug. Alo, pa to su isti oni sto su pričali "Nikada Agencija", "Neću sa vama, dalje idem sam", "Ostaćemo ovde zauvek", i šta sve ne. A takvih ima i među Partizanovcima, jedni od takvih su i udarna pesnica. Zato razumem i Eskobara i sve ostale koji ne mogu da imaju poverenja u priču. U svakom trenutku svako može da te izda.
Što se povratnika tiče i ovih koji su prešli i izdali priču, smatram da takvima nije mesto ni u kakvom slučaju ako budu želeli nazad. Jer su svoj obraz ukaljali za sva vremena, ti ljudi su onda obične gnjide i ništa više. I u slučaju da se vratimo svi mi nekada na jug, takvima da se odredi položaj na tribini dok se ne smene generacije.
Što se brojke tiče, stvarno ne razumem zašto ljude bije kompleks od te brojke. Pa da nas je 30 nije sramota, ako je 30 ljudi koji će uvek reći "NE", ako je 30 ljudi koji su iskreni Grobari, koji žele da stanu na put muriji i vlastima, zašto je to sramota? Sramota je onda juga da ih ima 300 koji podržavaju saradnju i sa vlastima i sa murijom.
Pisao sam ranije već, dok su Zbr trajali retko kad je brojka prešla 300 ljudi u kopu pa je opet imalo tu neku nenormalnu Grobarštinu u sebi, opet se videlo drugarstvo među nama i mržnja prema jugu. I nije nikoga bila sramota ni kada nas je 150 u kopu nekada, a kada je na jugu 1500 ljudi. Jebeš to brate, šta briga mačku šta miševi misle o njoj. Ako mi znamo ko smo i šta smo, neka nas je i 150, jebe mi se.
Zato mislim da kop treba da se odvoji uz ogradu sa severom, da se vidi tačno ko sačinjava taj kop i ko stoji sa Partizanovcima, ko nam prilazi vremenom, ko ide...Zbog mnogo stvari je bitno odvojiti taj kop od trenutne pozicije, a usput da ne budemo raštrkani već da se od brojke formira kvadrat.
Odraditi više tu udarnu zastavu i zameniti ovu moram reći ciradu, ištampati par barjaka, početi da se kače zastave grupa i inače navijačke zastave, ojačati butik duksevima za zimu, pa da vidite kako ljudi prilaze.

Da odgovorim i adminu, da nisam tip koji želi da se ističe u ovoj podeli jer jednostavno neke stvari ne štimaju od starta. Protiv nekih smo se borili u prošloj podeli, neki nas izdali, pa bi mi bilo ispod časti da se trpam u prvi red. Ako smatraš da su moji ili bilo čiji odavde predlozi konstruktivni, dovoljno je to razmotriti i pretvoriti ih u delo. Čast će mi biti da se moje mišljenje i uvaži.

Uzdravlje.

Korisnikov avatar
drvonbg
Partizanovac
Pridružio se: Uto Maj 30, 2017 5:58 pm

Post od drvonbg » Pon Avg 13, 2018 8:06 am

Mislim da se na brojku istoka gleda na jedan povrsan nacin,samo zbog poredjenja sa jugom,sto je naravno pogresno.To je dvostrana prica i treba gledati siru sliku.
Pre podele na jugu je bilo jedva 200 ljudi,to je bilo to sto se tice ljudi koji su Partizan pratili iza zastave "Grobari".Pojavom Partizanovaca grobarski navijacki korpus se duplirao,sto je u svetu brojeva nesto veoma pozitivno.200 ljudi se probudlilo,ozivelo,ponovo trosi vreme na svoj klub,a neki to rade po prvi put.Na sve to dodajmo cinjenicu da su i Zabranjenima dali sansu da se vrate,jer da nema podele,tesko da bi pokusavali ponovo da rade ono sto rade danas.Tako da nije sve tako crno.Ko se bavi trgovinom i ekonomijom zna koliko je tesko nesto uvecati,narocito u danasnje vreme.
Neki nazalost nikako da prebole period pre Tatona,period punog juga.Ti ljudi su izgubljeni trajno i to je to.Tadasnji klinci koji su punili juznu tribinu danas su blizu 30 godina,a takve je tesko dovuci nazad.Generacije 88,89,90,91...sve je to gotovo potroseno,a trebali su da vode jug i celokupnu buducnost grobarstva.
Od danasnjih klinaca tesko da moze da se puni tribina,svaka cast svakom ko se uopste cima u tim godinama.Njima su neke nove stvari primarne,to takodje treba prihvatiti.Pokusati da onu mnajinu koja je zdrava nekako uvuci u pricu,pa sta bude.
I za kraj,price o tome kako se jug puni su smesne.Oni su vec sada na svom maksimumu i to ce ici samo na dole.Bitno je da opozicione snage na vreme smisle nesto sto bi sprecilo ljude da gube nadu, dati im do znanja da moze nesto da se promeni...nema nade,nema brojke!
Slika

Korisnikov avatar
grobarbgd
Partizanovac
Pridružio se: Uto Jun 05, 2018 7:42 pm

Post od grobarbgd » Pon Avg 13, 2018 9:02 am

Svaka cast zipa i nikad agencija. I ja sam medju mladjima i u potpunosti se slazem sa vama. Tribina bi tako pridobila na ozbiljnosti, i siguran sam da bi privukla jos masu klinaca. Eto to sto su njih dvojica predlozili, je realno stav velike vecine klinaca. Nadam se da ce neko od vodecih uvaziti nase misljenje, ili ako nije moguce da se predlozi uvaze, da barem ovde objasne iz kog razloga.

Casual PFC

Post od Casual PFC » Pon Avg 13, 2018 9:49 am

Ja sam mnooooogo mlađi verovatno od svih vas,eto ja sam proveo 1,5 godinu na Istoku (Zbr) i 4 godine na Jugu,i mogu vam reći da ne treba učiti na svojim greškama,nego na njihovim.2014. i 2015 su posle podele bile najjače godine Juga posle podele,ali ne zbog povratka Zabranjenih tu,nego zbog sjajne organizacije koju su ljudi iz Zbr preneli na Jug.Tako da sad valjda shvatate koliko nam nedostaje jedan Alen Kostić (koji je ubijen 2016.) i koliko vam fali jedan Shule.

1.Ispred prvog reda staviti žicu,tako da odmah ispred kopa stoji glavna zastava Partizanovaca.

2.Vođa da stoji ispred kopa,a ne na ulazu,jer ga onda sluša samo njegova strana kopa.

3.Vratiti barjake.

4.Staviti nekog novog (mlađeg) za vođu,eto što da to ne bude neko ko se dokazao kroz godine unutar YB,VB ili ALCZ

Odgovori